Захистіть себе від насильства

Урок-тренінг (8 клас)
19 жовтня 2011 року

Мета: поглибити знання про права людини; запобігати жорстокому поводженню дорослих з дітьми; здійснити просвітницьку роботу з питань насилля та способів запобігання цьому явищу; розвивати комунікативні здібності, вміння працювати у групі; виховувати толерантність.

Завдання: сформулювати уявлення про сутність насильства; з'ясувати найтиповіші види насильства; сформулювати шляхи уникнення насильства.

Актуальність теми. Сучасні дослідження вказують на існування в нашому суспільстві проблеми насильства над дітьми, молоддю. Людина може зазнати насильства в сім'ї, навчальному закладі, на роботі, в соціумі. Часто той, хто став жертвою насильства, не знає, як себе поводити, звикає до такої ролі в суспільстві, терпить знущання.

Тривалість: одне тренінгове заняття, 1 год.

Епіграф: «Кожна людина має право на повагу, безпеку і допомогу у важку хвилину! Кожна людина має почуватися захищеною! Кожна дитина має право жити вільно, у безпеці, не відчуваючи страху».

Фоторепортаж проведення тренінгу